Interpretacja Malarstwa

Interpretacja malarstwa współczesnego to proces, w którym próbujemy zrozumieć i wyjaśnić znaczenie i wartość dzieła sztuki . Interpretacja może być oparta na różnych kryteriach, takich jak kontekst historyczny, społeczny, kulturowy, biograficzny, intencje artysty, odbiór publiczny, funkcja dzieła, forma i treść, symbolika i metaforyka, emocje i uczucia. Interpretacja może być również subiektywna i zależna od własnych doświadczeń, gustów i preferencji odbiorcy. Cechy charakterystyczne malarstwa współczesnego to między innymi: odejście od przedstawiania rzeczywistości zewnętrznej i zainteresowanie się wewnętrznym światem artysty lub odbiorcy. Eksperymentowanie z różnymi technikami, materiałami i nośnikami malarskimi. Łączenie różnych gatunków i stylów sztuki oraz czerpanie inspiracji z popkultury, mediów i codzienności.Rola malarstwa i sztuki we współczesnym świecie 

Ogromną rolę we współczesnym malarstwie odgrywa interakcja ze społeczeństwem, konfrontacja z kulturą, spontaniczność i siła przekazu. Prowokowanie i wywoływanie refleksji nad aktualnymi problemami społecznymi, politycznymi, etycznymi lub egzystencjalnymi. Nawiązywanie dialogu z odbiorcą i zachęcanie do aktywnego udziału w sztuce. Malarstwo współczesne jest ważne dla kultury człowieka współczesnego, ponieważ odzwierciedla zmiany i wyzwania epoki, w której żyjemy. Wyraża indywidualność i kreatywność artysty oraz odbiorcy. Poszerza horyzonty poznawcze i estetyczne oraz rozwija krytyczne myślenie. Budzi emocje i uczucia oraz stymuluje wyobraźnię. Umożliwia komunikację i wymianę poglądów między ludźmi różnych kultur i pokoleń. Nowoczesne obrazy do salonu


Wnętrze bez jakiejkolwiek formy sztuki zawsze wydaje mi się niekompletne i puste. Być może dlatego, że to właśnie sztuka a w szczególności malarstwo w ogromnej mierze oddaje prawdziwe upodobania swoich właścicieli. Jednak to, że dzieła sztuki ujawniają nasze poczucie estetyki, to tylko jedna ze stron medalu. To, co moim zdaniem siedzi znacznie głębiej i jest prawdziwym uzasadnieniem dla takiego czy innego wyboru, to silny związek sztuki z wartościami jakie wyznajemy, z naszymi zainteresowaniami, potrzebami, a nawet wspomnieniami. To właśnie sztuka bywa odzwierciedleniem naszej osobowości. Sztuka, to przecież interpretacja otaczającego nas świata. Sztuka szczególnie malarstwo ma wartość uniwersalną. Nie sposób wyobrazić sobie ekskluzywnego i eleganckiego salonu bez dzieł sztuki, szczególnie obrazów olejnych. Obrazy stanowią  klasyczny motyw dekoracyjny od czasów historycznych po dzień dzisiejszy, dlatego nie może ich zabraknąć również we współczesnych salonachKompozycja Abstrakcyjna 

"Obraz olejny o wymiarach 80 cm x 60 cm, na którym artystka namalowała różnokolorowe plamy i linie o nieregularnych kształtach. Nie ma tu żadnego odniesienia do rzeczywistości zewnętrznej, ani żadnego konkretnego tematu. Obraz jest więc abstrakcyjny, niefiguratywny w stylu Action painting.

Pod kątem malarskim można zauważyć, że artystka użyła farby olejnej, która dają bogatą gamę kolorów i połysk. Farba została nałożona grubymi warstwami, tworząc fakturę i relief. Niektóre plamy są nakładane na siebie, tworząc nowe odcienie i kontrasty. Nie ma tu śladów rysunku ani szkicu. Obraz wydaje się być efektem spontanicznego i intuicyjnego działania.

Pod kątem estetycznym można ocenić, że obraz jest dynamiczny i ekspresyjny. Kolorystyka jest żywa i zróżnicowana, dominują czerwień i żółć. Kolory te są komplementarne, czyli wzmacniają się nawzajem. Obraz ma silny rytm i ruch, podkreślony przez ukośne linie i plamy. Nie ma tu symetrii ani harmonii kompozycyjnej. Obraz wywołuje wrażenie chaosu i napięcia.

Pod kątem symbolicznym można próbować znaleźć ukryte znaczenia lub skojarzenia w obrazie. Można np. interpretować plamy jako symbole emocji lub stanów psychicznych artystki lub widza. Nie ma tu jednak jednoznacznej odpowiedzi ani intencji autorki. Obraz jest otwarty na różne interpretacje i reakcje.

Pod kątem historycznym można umieścić obraz w kontekście malarstwa abstrakcyjnego i ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Malarstwo abstrakcyjne narodziło się na początku XX wieku jako reakcja na tradycyjne formy przedstawiania rzeczywistości. Jego prekursorem był Wasilij Kandinsky, który namalował Pierwszą akwarelę abstrakcyjną w 1910 roku. Malarstwo abstrakcyjne miało wyrażać wewnętrzne uczucia i duchowość artysty za pomocą kolorów i form."


Kobieta z Kotem  

"Obraz “Kobieta z kotem” autorstwa Mileny Olesińskiej to dzieło surrealistyczne, które można interpretować na wiele sposobów.

Pod kątem malarskim, obraz ten charakteryzuje się zastosowaniem techniki olejnej, która pozwala na uzyskanie głębokiej i niepowtarzalnej pigmentacji oraz swobodne wyrażanie emocji poprzez kolor i plastykę.

Tematycznie obraz przedstawia kobietę leżącą obok kota co jest często interpretowane jako symbol niezależności i wolności, a także jako symbol kobiecości. Kobieta z Kotem może też symbolizować opiekę i troskę o innych, oraz niezależność intelektualną.

Kolorystycznie obraz ten charakteryzuje się zastosowaniem ciepłych barw, które wskazują na pasję i emocje.

W sferze symbolicznej, artystka użyła surrealistycznych elementów, takich jak nierealistyczne proporcje postaci i przedmiotów oraz ich połączenie w jednym obrazie."


Surrealistyczny obraz olejny na płótnie
Abstrakcyjny obraz olejny na płótnie

Kompozycja Abstrakcyjna nr.2 

"Obraz olejny o wymiarach 100 cm x 70 cm, na którym artystka namalowała różnokolorowe plamy i linie o nieregularnych kształtach. Nie ma tu żadnego odniesienia do rzeczywistości zewnętrznej, ani żadnego konkretnego tematu. Obraz jest czysto abstrakcyjny, emocjonalny i retrospektywny

Farba została nałożona grubymi warstwami, tworząc fakturę i relief. Niektóre plamy są nakładane na siebie, tworząc nowe odcienie i kontrasty. Ciekawa jest faktura obrazu która utworzona jest z grubo nałożonej farby tworzącej grudy i nieoczekiwane załamania koloru i przestrzeni. Faktura ma w malarstwie abstrakcyjnym ogromne znaczenie.

Kolorystyka jest żywa i zróżnicowana. Kolory są komplementarne, czyli wzmacniają się nawzajem. Obraz ma silny rytm i ruch. Niebieski kolor w środkowej części obrazu może sugerować odwołanie do pierwotnych żywiołów takich jak woda, a pozostałe brązy do pierwiastka ziemi. Obraz wywołuje wrażenie chaosu i napięcia. Symbolizm jest niejednoznaczny i wymykający się ścisłym definicją - można próbować znaleźć ukryte znaczenia lub skojarzenia . Można np. interpretować plamy jako symbole emocji lub stanów psychicznych artystki lub widza. Można też dopatrywać się w nich aluzji do natury lub kosmosu. Obraz jest otwarty na różne interpretacje i reakcje."Malarstwo Abstrakcyjne Na Zamówienie

Marzysz o unikalnym dziele sztuki, które wyrazi Twoją osobowość i wzbogaci przestrzeń Twojego domu? Moje obrazy abstrakcyjne na zamówienie są stworzone specjalnie dla Ciebie. Każdy obraz jest wyjątkowy. Mogę stworzyć kompozycje, która niepowtarzalnie odda Twoje emocje i wizję. Niezależnie od tego, czy pragniesz subtelnych tonów czy ekspresyjnych plam barw, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Moje obrazy są malowane farbami olejnymi na wysokiej jakości płótnie. Ta tradycyjna technika pozwala uzyskać głębię kolorów, teksturę i trwałość, które przetrwają pokolenia. Moje prace to nie tylko obrazy, ale także emocje i myśli wyrażone poprzez formy, linie i kolory. Abstrakcyjne kompozycje pozwalą Tobie i Twoim gościom odkrywać nowe znaczenia i doznania.

Skontaktuj się ze mną, aby omówimy szczegóły Twojego zamówienia. Abstrakcyjny obraz olejny na płótnie

Portrety malowane ze zdjęć - cechy dobrego portretu na zmówienie 

Rola podobieństwa w portrecie malowanym ze zdjęcia na zamówienie jest bardzo ważna. Podobieństwo jest podstawowym kryterium oceny jakości portretu i wierności wizerunku portretowanego.

Podobieństwo świadczy o umiejętnościach i profesjonalizmie artysty, który potrafi odtworzyć szczegóły twarzy i cechy charakteru modela.

Podobieństwo sprawia, że portret jest bardziej osobisty i emocjonalny, ponieważ odzwierciedla indywidualność i wyjątkowość portretowanego człowieka. Podobieństwo zwiększa wartość portretu jako pamiątki lub prezentu dla bliskiej osoby. Dobry portret powinien być zaprojektowany przed rozpoczęciem prac malarskich, tak aby dopasować kadr, kompozycję, kolorystykę i styl do życzeń i gustu zamawiającego. Dobry portret powinien być malowany z dbałością o detale i precyzję, tak aby oddać nie tylko zewnętrzne podobieństwo, ale także wewnętrzną wyrazistość i charakter portretowanej osoby.

Dobry portret powinien być malowany z pasją i zaangażowaniem, tak aby nadać obrazowi życie i ekspresję oraz wywołać emocje i reakcje u odbiorcy.Portret olejny malowany na zamówienie ze zdjęcia
Portret olejny malowany na zamówienie ze zdjęcia

Klasyczny portret olejny na płótnie 

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla siebie lub bliskiej osoby, to zamówienie portretu olejnego na płótnie malowanego ręcznie przez artystę farbami olejnymi może być dobrym pomysłem. Taki portret będzie nie tylko piękną ozdobą Twojego domu, ale również wyjątkową pamiątką na całe życie. Portrety olejne na płótnie malowane ręcznie  farbami olejnymi są bardzo popularne i cenione za swoją oryginalność i niepowtarzalność. Każdy taki portret jest unikalny i wykonany z najwyższą starannością i precyzją.

Jeśli chcesz zamówić portret olejny na płótnie malowany ręcznie przez profesjonalnego  artystę zapraszam do kontaktu. Wspólnie omówimy wszystkie aspekty Twojego zamówienia Portret - rysunek na papierze  

Oprócz portretów i obrazów olejnych na płótnie wykonuję również portrety na zamówienie używając profesjonalnych kredek pastelowych na papierze. Portrety jedno lub wieloosobowe w pełnym kolorze. Tego typu prace są tańsze niż obrazy olejne, a umieszczone w szklanych ramach są wspaniałym prezentem na różne okazje Rysunki wyceniam indywidualnie. Portret w rysunku ołówkiem na papierze - czarno biały,  jedno lub wieloosobowy to ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Portrety wykonuję ze zdjęć nadesłanych przez klienta. Dużą wagę przywiązuję również do papieru na którym wykonany jest rysunek. Zapewnia to trwałość wykonanego portretu i jego jakośćPortret - rysunek ołówkiem wykonany na zamówienie
Obraz olejny na płótnie malowany na zamówienie klienta

Obrazy Dekoracyjne Do Salonu 

Obrazy dekoracyjne ręcznie malowane do salonu to nie tylko piękna ozdoba, ale także wyraz osobowości, gustu i pasji. To dzieła sztuki, które tworzone są z miłością i zaangażowaniem przez artystę, który potrafi przenieść na płótno swoje wizje, emocje i marzenia. Obrazy dekoracyjne ręcznie malowane do salonu to także sposób na wyrażenie siebie, swoich zainteresowań i nastrojów. Możesz wybrać obraz, który odzwierciedla twoje hobby, ulubione miejsce, zwierzę, kwiat, czy też kolor. Możesz też zdecydować się na obraz, który pobudzi twoją wyobraźnię, zrelaksuje, rozbawi, czy też zaskoczy.

W mojej ofercie znajdziesz obrazy dekoracyjne ręcznie malowane do salonu w różnych stylach, technikach i rozmiarach. Możesz wybierać spośród obrazów abstrakcyjnych, pejzaży, portretów, martwych natur, scen z życia, czy też nowoczesnych kompozycji. Możesz zamówić obraz olejny który będzie dopasowany do twoich preferencji i wymagań. Niezależnie od tego, na jaki obraz się zdecydujesz, możesz być pewien, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, wykonany z najlepszych materiałów i z dbałością o każdy szczegół.

Obrazy dekoracyjne ręcznie malowane do salonu to doskonały sposób na urozmaicenie i ożywienie każdego wnętrza. Obrazy te dodadzą koloru, światła i energii twojemu salonowi, a także stworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Obrazy te będą też przyciągać wzrok i podziw gości, a także stanowiąc źródło dumy i satysfakcji dla ciebie. Obrazy te będą też doskonale komponować się z innymi elementami wystroju, takimi jak meble, poduszki, dywany, czy też zasłony.

Obrazy dekoracyjne ręcznie malowane do salonu to także idealny prezent dla bliskiej osoby. Możesz podarować obraz, który odzwierciedla zainteresowania, pasje, czy też osobowość obdarowanego. Możesz też podarować obraz, który będzie symbolem waszej przyjaźni, miłości, czy też wdzięczności. Obrazy te będą nie tylko pięknym upominkiem, ale także trwałą pamiątką i wyrazem szacunku i uznania. Jeśli więc chcesz sprawić sobie lub komuś bliskiemu radość i podarować niezapomniane wrażenia, nie zwlekaj i zamów obraz olejny  ręcznie malowany na płótnie już dzisiaj.  Możesz też skontaktować się ze mną telefonicznie lub mailowo, a chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Nie czekaj, zamów obrazy olejny ręcznie malowany i ciesz się pięknem i magią sztuki w swoim domu


Obraz olejny na płótnie. Pejzaż s serii Kwiaty Polne

Kwiaty Polne - Maki 

"Obraz Kwiaty Polne - Maki to pejzaż namalowany przez polską artystkę Milenę Olesińską. Obraz został wykonany farbami olejnymi na płótnie. 

Dzieło ma kompozycję otwartą i dynamiczną. Na planie pierwszym widzimy bujną łąkę pełną kolorowych kwiatów, głównie maków. Kwiaty są namalowane grubymi pociągnięciami pędzla, co nadaje im żywotności i ruchu. Widzimy kłębowisko czerwonych maków oraz zachmurzone niebo w całej swojej pierwotnej dynamice. Kompozycja tworzy nastrój dramatyzmu i stwarza emocjonalne napięcie jakby miało dojść do jakiegoś nadzwyczajnego wydarzenia. Czerwienie, szarości wraz z kolorem niebieskim dopełniają tą scenę wywołując wrażenie oczekiwania i napięcia. Kompozycja jest doskonała i nawiązuje do najlepszych standardów malarstwa pejzażowego 

Obraz wyraża miłość do natury i piękna polskiego krajobrazu, a także fascynację zjawiskami naturalnymi i kontrastem miedzy tym co delikatne - kwiaty, a potęgą naturalnych i odwiecznych żywiołów." Kwiaty Polne - Rumianki

"Oto tętniąca życiem letnia łąka! Hipnotyzujące słońce wypełnia scenę nadzieją i obietnicą jaśniejszych dni. 

To piękny obraz przedstawiający letnią łąkę pełną rumianków oświetlonych słońcem. Obraz ma wymiary 40cm x 30cm i został namalowany w maju 2021 roku. Obraz należy do serii Kwiaty Polne artystki, która zajmuje się zawodowo malarstwem i tworzy obrazy na zamówienie. Artystka używa jasnych i ciepłych kolorów, aby stworzyć wrażenie radości i życia na łące. Rumianki są namalowane z dużą dbałością o szczegóły i kontrastują z błękitnym niebem. Słońce swoimi promieniami wypełnia prawie całą górną część obrazu rozlewając się w przestrzeni jak wezbrana niepowstrzymana rzeka. Kwiaty toną w jego promieniach tworząc z nim jedność kompozycyjną i egzystencjalną. Obraz ma prostą kompozycję i perspektywę, co nadaje mu charakter realistyczny. Obraz wyraża miłość do natury i prostoty życia na wsi. Można go interpretować jako zaproszenie do odpoczynku i podziwiania piękna otaczającego nas świata."Obraz olejny na płótnie. Obraz z serii Kwiaty polne

Człowiek na Koniu - interpretacja malarstwa surrealistycznego  

Obraz Człowiek Na Koniu przedstawia mężczyznę na koniu, który jedzie przez jałowy i opuszczony krajobraz. Mężczyzna z nagim torsem w  kapeluszu o zdeformowanej otyłej sylwetce, przygniata swoim fizycznym ciężarem spracowanego konia. W tym ujęciu koń to świat przyrody którego eksploatacja jest fundamentem dobrobytu współczesnego człowieka. Może to sugerować  że mężczyzna  jest biznesmenem lub politykiem, który jest obojętny na zniszczenie natury. W ręku trzyma bat, który symbolizuje jego władzę i dominację nad koniem i środowiskiem. Koń jest chudy i wyczerpany, a jego oczy są zamknięte, co wskazuje, że cierpi i nie ma nadziei na odmienienie swojego losu. Obraz można postrzegać jako krytykę bezwzględnej eksploatacji świata naturalnego przez współczesnych ludzi, którzy kierują się własnymi interesami i zyskiem. Obraz można też interpretować jako ostrzeżenie przed konsekwencjami takiej eksploatacji, która może doprowadzić do katastrofalnych i nieodwracalnych skutków. Obraz namalowany jest w ciemnych i stonowanych kolorach, które tworzą ponury i przygnębiający nastrój. Obraz wykorzystuje też kontrasty, a eliminacja  perspektywy podkreśla wielkość i znaczenie mężczyzny i konia, podczas gdy tło wydaje się odległe i nieistotne.Surrealistyczny obraz olejny na płótnie


Obrazy Mówią - Dariusz Czech

Oryginalne interpretacje mojego obrazu w serii "Obrazy mówią" to filozoficzna i psychologiczna analiza dzieł sztuki oparta o przemyślaną i drobiazgową analizę kompozycji powiązaną ze wszystkimi elementami formalnymi tworzącymi poszczególny obraz tj. linii, brył, płaszczyzn, plam barwnych, światłocienia. Analiza wzbogacona jest osobistymi odczuciami autora w konfrontacji z konkretnym dziełem sztuki oraz próbą zrozumienia motywów artysty i procesu twórczego. Ciekawa narracja, profesjonalne wykonanie materiału zdecydowanie wyróżniają ten kanał oraz autora w ogólnym zalewie produkcji na YouTube

Symbolika i metafora w malarstwie surrealistycznym 

"Obraz surrealistyczny Mileny Olesińskiej pt. Drzewo jest ciekawym przykładem wykorzystania symboliki i metafory w sztuce. Obraz przedstawia dwoje ludzi, którzy są ze sobą związani na poziomie fizycznym i emocjonalnym, tworząc jedno drzewo życia. Drzewo to symbolizuje siłę, trwałość, wzrost i rozwój. Ręce postaci przechodzą w konary z liśćmi, co może oznaczać, że ludzie mają wpływ na swoje otoczenie i mogą być źródłem dobra lub zła. Jabłka na konarach to nawiązanie do biblijnego drzewa poznania dobra i zła, które kusiło Adama i Ewę. Jabłka mogą też symbolizować pokusy, grzechy lub pragnienia, które mogą zaburzyć harmonię między ludźmi. Nogi postaci przekształcają się w korzenie, co może sugerować, że ludzie są zakorzenieni w ziemi i mają poczucie przynależności do miejsca lub tradycji. Niebieski kolor dominujący na obrazie to kolor spokoju, wiary i nadziei. Może też kojarzyć się z niebem lub wodą, które są źródłem życia.Można więc interpretować obraz jako wyraz fascynacji autorki relacją między człowiekiem a naturą oraz między mężczyzną a kobietą. Obraz może być też próbą ukazania ideału miłości i jedności, która opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Obraz może też zawierać elementy autobiograficzne lub odnosić się do aktualnych problemów społecznych lub ekologicznych."Obraz olejny na płótnie - surrealizm
Obraz olejny na płótnie - surrealizm

Kobieta z oknem  

"Cechy dobrego malarstwa surrealistycznego to takie, które wyrażają wizualnie percepcję wewnętrzną artysty, sprzeciwiają się logicznemu porządkowi rzeczywistości, wykorzystują marzenia senne, podświadomość i halucynacje, zrywają z realizmem i racjonalizmem. Obraz olejny Mileny Olesińskiej jest przykładem takiego malarstwa. Na obrazie widzimy leżącą nagą kobietę z otwartym oknem. Włosy kobiety są rozwiane i  płynnie układające się w motyw węża. Symbol węża ma wiele odniesień w zależności od kanonu kultury jaką rozważamy. Czym innym jest w strefie kultury chrześcijańskiej, a inną symbolikę zyskuje w kulturze dalekowschodniej. Postać kobiety jest celowo zniekształcona i nieproporcjonalna. Nie wiemy kim jest kobieta i co symbolizuje otwarte okno między jej rękoma. Scena wydaje się być absurdalna i groteskowa. Kobieta leży na wyściółce z pnączy lub czegoś w rodzaju rozpostartej pajęczyny. Obraz jest pełen symboli i odniesień do podświadomości artystki. Możemy się domyślać pewnych sensów znaczeniowych, ale nie są one ściśle definiowalne. Metafora i alegoria nakładają się na siebie, tworząc nieskończoną możliwość interpretacji. Całość dopełniają fantastyczne kolory budujące nastrój i napięcie tego dzieła. Artystka używa kontrastów i cieniowania, aby stworzyć głębię ograniczonej perspektywy. Obraz przyciąga uwagę i zmusza do refleksji nad jego znaczeniem."


Kobieta i Kot  

"Obraz olejny Kobieta i Kot autorstwa Mileny Olesińskiej przedstawia kobietę siedzącą obok kota na tle wielokolorowej pustej przestrzeni. Obraz ma charakter surrealistyczny a także abstrakcyjny i symboliczny , a nie realistyczny. Postacie Kobiety i kota są  namalowane za pomocą prostych linii i kształtów geometrycznych, które tworzą kontrast z gładką powierzchnią tła. Linie te sugerują ruch i dynamikę, a także tworzą spiralę, która może być symbolem życia lub energii. Kolorystyka obrazu jest stonowana co nadaje mu elegancji i prostoty. Obraz może być interpretowany na wiele sposobów, w zależności od indywidualnego odbioru i skojarzeń widza. Można go odczytywać jako wyraz relacji między kobietą a kotem, jako metaforę kobiecej natury lub jako odzwierciedlenie stanu emocjonalnego artystki." 


Surrealistyczny obraz olejny na płótnie
Rysunek na papierze - surrealizm

Rysunek na papierze  - symbolika surrealizmu

"Rysunek jest przykładem sztuki surrealistycznej, która powstała w Europie po I wojnie światowej i polegała na przedstawianiu niepokojących, nielogicznych scen i wyrażaniu podświadomości artysty. Surrealiści buntowali się przeciwko racjonalizmowi i konwencjom w sztuce, a czerpali inspirację z psychoanalizy, snów, halucynacji i fantazji. Rysunek Mileny Olesińskiej przedstawia drzewo z owocem, którego przekrój ukazuje płód dziecka prawdopodobnie w jabłku. Rysunek nie ma tła, co nadaje mu charakter abstrakcyjny i symboliczny. Można go interpretować na wiele sposobów. Drzewo może symbolizować życie, naturę lub rodzinę, a owoc może być metaforą dziecka jako owocu miłości lub owocu zakazanego. Płód może oznaczać niewinność, nadzieję lub zagrożenie. Rysunek może nawiązywać do biblijnej historii Adama i Ewy, którzy zjedli owoc z drzewa poznania dobra i zła i zostali wygnani z raju. Płód może być symbolem grzechu pierworodnego lub zbawienia ludzkości. Rysunek może wyrażać lęk przed macierzyństwem, aborcją lub utratą dziecka. Płód może być znakiem tęsknoty, żalu lub traumy. W sztuce surrealistycznej nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a każdy widz może odczytywać obraz inaczej, w zależności od swoich doświadczeń, emocji i skojarzeń."


Kobieta i Maska 

"Obraz olejny Mileny Olesińskiej  Kobieta I Maska  przedstawia maskę twarzy i opartą o nią kobietę w muszli. W tle leżą zamknięte dwie muszle. Obraz można interpretować na wiele sposobów, ale jedną z możliwości to ujęcie tematu kobiecości i seksualności w kontekście społecznym i kulturowym. Maski mogą symbolizować role społeczne, które kobiety muszą odgrywać lub ukrywać swoją prawdziwą osobowość. Muszle mogą być metaforą kobiecego ciała, ale także skorupy ochronnej lub więzienia. Kobieta w muszli może wyrażać zarówno pragnienie wolności i ekspresji, jak i poczucie osamotnienia i izolacji. To tylko jedna z możliwych interpretacji tego obrazu. W tym kontekście odbiorca mógłby powiedzieć: „Ten obraz jest bardzo ciekawy i intrygujący. Wydaje mi się, że artystka chciała pokazać sprzeczności i napięcia związane z kobiecą tożsamością i rolą kobiet w kulturze i w społeczeństwie.” Obraz jest bardzo witalny i sugestywny. Widać dojrzałe i przemyślane malarstwo i mistrzowskie posługiwanie się metafora surrealistyczną."


Surrealistyczny obraz olejny na płótnie
Obraz olejny na płótnie surrealizm

Weganin 

Obraz olejny  pt. "Weganin" jest surrealistyczną metaforą postaci kobiecej która symbolizuje możliwą jedność człowieka z naturą i światem przyrody. Kobieta jest tu symbolem ekologicznego podejścia do środowiska. Postać kobiety przedstawiona jest w sposób surrealistyczny i uproszczony, w pozie stylizowanej na egipskie rysunki z reliefów świątynnych. Postać jest statyczna, hieroglificzna, płaska, ustawiona bokiem do odbiorcy. Kobieta trzyma w ręku owoc, a na jej ramieniu wylądował ptak. Włosy kobiety przechodzą płynnie w bujną dziką roślinność, na kolanach kobiety siedzi spokojny i zrelaksowany zając. Nagie ciało kobiety oplecione jest roślinnym pnączem co jednoznacznie wskazuje na jej związek z ziemią i przyrodą. Kolorystyka jest sielankowa i stonowana. Obraz tworzy wewnętrzną jedność tak pod względem kompozycyjnym, symbolicznym jak i kolorystycznym. Weganin jest przykładem malarstwa niosącego w sobie prosty i jednoznaczny przekaz. Obraz ma wymiary 100cm na 70xm, technika olej na płótnie.Hathor

Obraz olejny zatytułowany “Hathor” przedstawia siedzącą kobietę z głową krowy.Ciało kobiety jest oplecione roślinnością co może symbolizować jej związek z natura i światem przyrody. Na kolanach trzyma wielkie usta które symbolizują zmysłowość i zabawę.  Hathor to bogini nieba, uosobienie Wielkiej Macierzy, a także patronka nekropolii tebańskiej. Z czasem stała się bóstwem miłości, radości, uciech, muzyki i tańca, a także opiekunką kobiet. Nosiła przydomki „Oka Horusa”, „Złotej Bogini”, „Bogini Niebios”, „Pani Czerwonej Góry” i „Turkusowej Pani”. Grecy identyfikowali ją z Afrodytą, a Rzymianie z Wenus. Czczona była od najdawniejszych czasów jako niebiańska krowa, jej główna świątynia znajdowała się w Denderze (Ta-Netjer), w Górnym Egipcie, z mieszczącą się w niej wyrocznią, gdzie wróżono ze snów.Surrealistyczny obraz olejny na płótnieMasz Pytania  Zadzwoń 


Santander Bank

25 1090 2590 0000 0001 2347 4824


E-mail

milenaolesinska25@gmail.com

Telefon

+48 601 698 355