Surrealizm

Sztuka to część dorobku kulturowego cywilizacji, manifestująca się poprzez utwory, w tym dzieła artystyczne. Sztuka jest niemożliwa do kompletnego określenia, albowiem jej granice są redefiniowane w sposób ciągły i w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej klasyfikacji nie będzie pasowało do żadnej z kategorii. Malarstwo to jeden z gatunków sztuki wizualnej, którego celem jest tworzenie dzieł malarskich. Malarstwo ma wiele rodzajów i gatunków, takich jak malarstwo mitologiczne, religijne, abstrakcyjne, czy surrealistyczne. W ludzkiej kulturze sztuka i malarstwo odgrywają ważną rolę. Sztuka pozwala na wyrażanie emocji i uczuć oraz na przekazywanie informacji o świecie. Malarstwo natomiast pozwala na tworzenie pięknych dzieł sztuki oraz na przedstawianie rzeczywistości w różnych kontekstach i perspektywach. 
Surrealizm - Galeria autorska

Surrealizm, inaczej nadnaturalizm  – kierunek w sztuce powstały w 1924 roku we Francji, początkowo występujący wyłącznie w literaturze, później w sztukach plastycznych, filmie i teatrze. W sztukach plastycznych kierunek ten polegał na całkowitym odejściu od estetyki realizmu. Artyści w swoich pracach zaczęli inspirować się zjawiskami takimi jak sen czy odmienne stany świadomości, np. halucynacje i wizje. Kluczowe znaczenie dla nadrealizmu miał również rozwój psychoanalizy, zwłaszcza prace Zygmunta Freuda i Carla Gustava Junga. Podświadomość, a więc irracjonalne lęki, przeczucia czy wspomnienia stały się najważniejszymi tematami surrealistów. Sztuka ta operowała symboliką i odwoływała się do ludzkich emocji. Obrazy surrealistów często epatowały nonsensem i absurdem. Ich logika tłumaczyła się w obrębie dyskursu psychoanalizy, ale także magii czy okultyzmu.

Obrazy olejne na płótnie

Surrealizm w mojej interpretacji jest innym spojrzeniem na tradycyjny i powszechnie uznany kierunek. Wyeliminowanie typowego pejzażu surrealistycznego pozwoliło mi skupić się na tym co najważniejsze i co jest przewodnią istotą obrazu uproszczonego do formy plakatu. Taka forma pozwala mi swobodnie komunikować się z odbiorcą. Rzeczywistość przedstawioną na moich obrazach należy postrzegać w kategoriach symbolicznych.
Obrazy Mówią - Dariusz Czech- interpretacja malarstwa


Oryginalne interpretacje mojego obrazu  w serii "Obrazy mówią" to filozoficzna i psychologiczna analiza dzieł sztuki oparta o przemyślaną i drobiazgową analizę kompozycji powiązaną ze wszystkimi elementami formalnymi tworzącymi poszczególny obraz tj. linii, brył, płaszczyzn, plam barwnych, światłocienia. Analiza wzbogacona jest osobistymi odczuciami autora w konfrontacji z konkretnym dziełem sztuki oraz próbą zrozumienia motywów artysty.

Rysunki kredkami pastelowymi na papierze 


Jeśli chcesz zobaczyć niesamowite i niepowtarzalne prace, koniecznie zapoznaj się z kolekcją surrealistycznych rysunków kredkami pastelowymi na papierze . Tworzę kompozycje, które łączą elementy snu i rzeczywistości, surrealistyczną przestrzeń wywołującą emocje i zaskoczenie. Moje rysunki są pełne kolorów i detali, które przykuwają oko i pobudzają wyobraźnię. . Każdy prezentowany rysunek  jest inny i oryginalny, a jednocześnie stanowi część spójnej i harmonijnej kolekcji. 

Masz Pytania  Zadzwoń 


Santander Bank

25 1090 2590 0000 0001 2347 4824


E-mail

milenaolesinska25@gmail.com

Telefon

+48 601 698 355